Sintezatorius - tai neabejotinai šių laikų muzikos instrumentų karalius, nurungęs ilgą laiką karaliavusius vargonus. Universalumu pasižymintis instrumentas savo garsų paletėje talpina kone viso pasaulio instrumentų tembrus ir dar daugiau. Nuo pianino iki lazerinių šūvių imitacijų. Pasitelkus garso efektus, sukurti garsų tembrai kelia nuostabą, o jų panaudojimas priklauso tik nuo muzikantų fantazijos.
Nors pirmųjų sintezatorių galimybės neprilygsta šiuolaikiniams instrumentams, tačiau dėl savo tembrų, filtrų unikalumo jie labai vertinami ir šiandien.
1876 metais atsirado pirmasis analoginis elektrinis sintezatorius.
Nemažai mokslininkų bei įmonių įdėjo savo įnašą kurdami bei tobulindami sintezatoriaus "legendą" tai : Robert Moog, Ivor Darreg, Evgeny Murzin, Daphne Oram, Don Buchla, Hugh Le Caine, Raymond Scott, Paul Ketoff firmos RCA, BBC, Roland , Yamaha ir kiti.
Instrumento revoliucija prasidėjo kai Robert Moog iš firmos RCA pristatė pirmąjį sintezatorių, kuris iš tikrųjų buvo panašesnis į muzikos instrumentą, o ne į sudėtingą studijinį prietaisą. Jo analoginis sintezatorius Minimoog 1970 metais tapo tikra legenda ir net šiuo metu plačiai naudojamas muzikantų.
Taip pat verta paminėti tokias sintezatorių legendas kaip : ARP 2600, Prophet-5, Buchla easel, Oberheim Matrix-12, The Roland Jupiter-8, Yamaha DX7, Oberheim OB-X, Yamaha CS-80, The Roland D-50 ir kiti. Kiekvienas jų sukėlė savąją revoliuciją, sintezatorių bei muzikos pasaulyje, laužė ribas tarp galimybių ir fantazijos.
MuMok komanda jums ruošia įdomią, stulbinančią kelionę, po sintezatorių pasaulį. Pažinsime kiekvieną jų iš arčiau. Susipažinsime su jų veikimo principais, tipais, kaip jie kito istorijos plotmėje, ieškosime ateities vizijų bei šiandienos inovacijų. Mūsų laukia labai daug pažinimo džiaugsmo.
MuMok - pažinkime muzikos pasaulį kartu!
Straipsnio autorius Paulius Ramonas
Add comment
Comments